ארכיטקטורה והיסטוריה

 

מלון מצודת דוד הוא יצירת מופת עיצובית בתוך חזון ארכיטקטוני ענק המאחד את העיר החדשה עם הישנה. בנקודת תצפית מושלמת, מול חומות העיר, נבנה מלון מצודת דוד מאבן ירושלמית, מדבר בשפת הקודש, מנהל שיח עם הזמן והמקום.

משה ספדיה, אחד מגדולי הארכיטקטים בישראל, חבר למעצב העל האיטלקי פיירו ליסוני, ויחד, הם רקמו חלומות ותפרו סגנונות ודורות, בכדי להגיע לפנינה ארכיטקטונית מושלמת. הדיאלוג בין ספדיה לליסוני, נמצא בחללים רחבי הידיים כמו גם בחדרים ובסוויטות. לכל פרט ניתנה מחשבה ורוח יצירה, הכל נתפר במידות המלון: מהריהוט ועד לתאורה, מסיתות האבנים ועד מיקום החדרים והמרפסות.

יצירה המשתלבת בנוף הירושלמי הקלאסי, כאילו היתה פה נצח.

אדריכל המלון: משה ספדי 
משה ספדי נולד בחיפה בשנת 1938. רק שש שנים לאחר שסיים לימודי ארכיטקטורה באוניברסיטת מקגיל בשנת 1961, עשה משה ספדי שם לעצמו עם הפרויקט עתיר הפרסים שלו - הביטאט 67'. פרויקטים אחרים כוללים את תכנית תחנת הכותל וכן את Musée de la Civilization. 

מעצב המלון: פיירו ליסוני 
פיירו ליסוני, מעצב העל האיטלקי, מביא למלון מצודת דוד שפע של ניסיון אדריכלי אשר בא לידי ביטוי בעיצוב - החל מהמוצרים, הרהיטים ופנים המלון וכלה בשילוב הסביבה הירושלמית. ליסוני עיצב עבור רשימה מרשימה של מותגים כולל Boffi, Cassina, Kartell, Alessi ואת Poltrona Frau. פרויקטים מובילים של עיצוב פנים ואדריכלות כוללים את מלון מונקו, גראנד קאנאל, מלון גן מיטצו בטוקיו, עיצוב החנות עבור מעצב העל אלי טהרי כן בתי מגורים פרטיים בבית דליס קי עבור מנדרין אוריינטל.

סגירה