ארכיטקטורה והיסטוריה

מלון מצודת דוד נבנה במהלך שנות התשעים, על חורבותיהם של בניינים ישנים, ונפתח בשנת 1998 תחת רשת מלונות "הילטון". המלון תוכנן ועוצב לראשונה על ידי הארכיטקט זוכה הפרסים משה ספדי, ועוצב מחדש לאחרונה על ידי מעצב העל האיטלקי פיירו ליסוני.
בשנת 2001 הוחלט על הפרדה מרשת "הילטון" ושם המלון שונה ל"מלון מצודת דוד".

למלון עשר קומות, והוא בנוי בצורת פרסה עם מרפסות המשקיפות על העיר העתיקה ומגדל דוד ההיסטורי. בבסיס הפרסה נמצאים מסעדת הלובי בעלת כיפת הזכוכית, מסעדת עונות ובריכת השחייה. צידי הבניין מסודרים בצורת מדרגות המשתפלות כלפי מטה, מה שמאפשר ירידה לכיוון העיר העתיקה ומקנה לכל הסוויטות מרפסת מקורה. בית המלון עצמו בנוי מאבני גיר הזהב הירושלמיות המסורתיות, המקנות לו חזות יוקרתית ומפוארת במיוחד. 

אדריכל המלון: משה ספדי 
משה ספדי נולד בחיפה בשנת 1938. רק שש שנים לאחר שסיים לימודי ארכיטקטורה באוניברסיטת מקגיל בשנת 1961, עשה משה ספדי שם לעצמו עם הפרויקט עתיר הפרסים שלו - הביטאט 67'. פרויקטים אחרים כוללים את תכנית תחנת הכותל וכן את Musée de la Civilization. 

מעצב המלון: פיירו ליסוני 
פיירו ליסוני, מעצב העל האיטלקי, מביא למלון מצודת דוד שפע של ניסיון אדריכלי אשר בא לידי ביטוי בעיצוב - החל מהמוצרים, הרהיטים ופנים המלון וכלה בשילוב הסביבה הירושלמית. ליסוני עיצב עבור רשימה מרשימה של מותגים כולל Boffi, Cassina, Kartell, Alessi ואת Poltrona Frau. פרויקטים מובילים של עיצוב פנים ואדריכולת כוללים את מלון מונקו, גראנד קאנאל, מלון גן מיטצו בטוקיו, עיצוב החנות עבור מעצב העל אלי טהרי כן בתי מגורים פרטיים בבית דליס קי עבור מנדרין אוריינטל.

  • The SET
  • Hotel Cafe Royal - London
  • Conservatorium - Amsterdam
  • Lutetia - Paris
יום הגעה יום עזיבה
1 חדרים, 2 מבוגרים
הזמינו עכשיו מחיר טוב ביותר מובטח
מבוגרים ילדים
(3 - 12)
פעוטות
(0 - 2)
חדרים 1
הוסף חדר נוסף
התקשרות
הזמינו את שהייתכם
צפיה במפה
סגירה